DİNAR OSB MART AYI MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Dinar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti 2015 yılı Mart ayı toplantısını Dinar Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıya; Dinar Belediye Başkanı, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Acar,  OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili  Ahmet Hakan Uyan, Müteşebbis Heyet Üyeleri Hüseyin Demirkan, Yakup Güçlü, Rafet Şimşek, Seydi Güçlü, Nejdet Özcan, Mehmet Karataş, Nedim Soyaltın, Abdullah Bağırkan, Ahmet Demir, İsmail Keskinoğlu ve OSB memuru Mehmet Orhan katıldı.

Toplantıda Denetleme Kurulu Raporu, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporları ve 2015 yılı tahmini bütçe raporları toplantıya katılan üyeler tarafından oybirliği ile kabul edilmiştir.

Muhtaroğlu İnş. Taah.Gıd.Ltd.Şti ne tahsis edilen 117 ada 1 nolu Parselin tahsisi iptal edilmiştir.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organizasyonu yapılan, BALO(Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonları) projesini gerçekleştirecek bir şirket kurulmuştur. Lojistik hizmetlerde, demiryolu taşımacılığını ön plana çıkartılarak ekonomi sağlamayı hedefleyen proje, ihraç mallarının belirli merkezlerde toplanarak, konteynerlerle OKÇUGÖL Merkezine gönderilmesi, burada blok trenlere yüklenerek, Bandırma Limanına ve feribotlarla Tekirdağ Limanına götürülmesi, yeni yapılan bağlantı demiryolu ile Muratlı’ya ulaştırılması, Trakya bölgesinden toplanan yüklerle de oluşturulacak blok trenlerle, Avrupa’ya gönderilmesi düşüncelerini içermektedir.

Bu ulaşım ağı üzerinden, ithalat ve ihracat malları daha ekonomik olarak taşınabilecektir. Afyonkarahisar Dinar Organize Sanayi Bölgesi’ ninde hızla yatırım alarak büyümesi ve demiryolları ağına yakınlığı sebebiyle taşıma hususunda Bölge yatırımcılarının ekonomik faaliyetleri düşünüldüğünde, Büyük Anadolu Lojistik Organizasyon Anonim Şirketi’ ne 50.000-TL (ellibin) karşılığı hisse ile Afyonkarahisar Dinar Organize Sanayi Bölgesi olarak iştirak etmenin, yerinde ve faydalı olacağı kanaatine varılmıştır. Bu karar doğrultusunda, Yönetim Kurulu tarafından gerekli başvuru yapılacak olup, şirket ile ilgili yürütülecek her türlü işlemlerde Yönetim Kurulu’ nun yetkilendirilmesine karar verilmiştir. Müteşebbis Heyet Kararları toplantıya katılan üyelerin oybirliği ile alınmıştır.

DİNAR OSB MART AYI MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANTISI YAPILDI